Tento rok boli septembrové hody v bohatom štýle programu.  SZCH ZO Čáčov sa rozhodol pokračovať, resp. obnoviť, tradíciu drobnochovateľských výstav v Čáčove. Výstavu otvárali v sobotu 24. 9.  vo vlastnom chovateľskom areáli, kde bolo umiestnených vyše 300 kusov zvierat (králikov, holubov, vodnej hydiny) od 61. vystavovateľov domáceho i širokého okolia. Vyhlásenie víťazov prebehlo v nedeľu 25.9.  Za králikov sa odovzdalo 8 čestných cien, za holuby 8 čestných cien a hydiny 8 čestných cien. Za každú kategóriu bol vyhodnotený víťaz:

Králici – víťaz – Tomáš Chňupa, mladý chovateľ (činčila malá)

Holuby – víťaz – Chodúr Miroslav (český stavák žltý plamienok)

Hydina – víťaz – Valent Lubor (vlaška perlovo-šedá)

V rámci výstavy bola aj jedna špeciálna cena: Putovný pohár – Memorial Ľubomíra ČernekaOndřej Jozef (činčila veľká)

Hlavný program hodov sa tak sústredil hlavne na nedeľu. Ráno sa v ev. av. kostole konali riadne Služby Božie, na ktorých oslavoval jubileum 80.tych narodenín doterajší miestny farár Miroslav Hvožďara st., ktorý sa zároveň aj lúčil so zborom, z dôvodu odchodu do dôchodku. Na jeho miesto nastúpila nová ev.av. farárka Lenka Sedláčková.

V poobednajších hodinách okrem náštevy výstavy sa občania mohli stretnúť pri mlyne, kde boli sprístupnené priestory mlyna spolu s expozíciou krojových modelov od pani Vlčkovej z Častkova a pani Anny Mikulíkovej z Čáčova. Taktiež bola k dispozícii výstava historických fotografií z Čáčova i okolia.

Služby Božie v kostole:

[gmedia id=57]

Výstava SZCH ZO Čáčov

[gmedia id=56]

Hody na mlyne

[gmedia id=58]