cacov_indexPrvá písomná zmienka o obci Čáčov sa datuje do r. 1394. Od tohto obdobia, po 577-ročnom pôsobení ako samostatná obec, sa v roku 1971 stal Čáčov súčasťou mesta Senica a v súčastnosti vystupuje ako mestská časť Senice. Je tu postavených približne 600 domov a žije tu približne 1100 obyvateľov.

Pre deti je tu umiestnená vlastná materská škôlka. V strede mestskej časti sa nachádza notársky dom, kde sa je knižnica, rozhlas a služby pre obyvateľov (krajčírstvo). Nad domami sa týčia dve veže kostolov: rímsko-katolíckeho kostola a evanjelického a.v. kostola.
Cez Čáčov vedie hlavný cestný ťah na Kúty a Břeclav, nad ktorým ako symbol Čáčova sú na elektrickom stĺpe zahniezdené biele bociany.
Nachádza sa tu futbalové ihrisko (hlavné aj tréningové), kde odohrávajú ligové zápasy hráči z mužstva FK Senica “B”. V priľahlom okolí fut. ihriska je umiestnený areál “Športového kynologického klubu Čáčov”, kde sa stretávajú vyznavači športovej kynlógie. Taktiež sa tu nachádza dostihový areál, kde sa starajú o dostihové kone a každoročne v lete usporiadavajú vyhlásené dostihy.